Nasz Beneficjent

Z racji tego, że przekroczyliśmy 2016 rok, a DUCH zbliża się wielkimi krokami chcemy opowiedzieć trochę o naszym beneficjencie.

W tym roku został nim Mariusz Wachowicz – dziennikarz Polskiej Agencji Prasowej, który w skutek wypadku, od kilku miesięcy pozostaje w śpiączce.

W PAP-ie zajmuje się zdrowiem. Wcześniej pisał m.in. o mediach, o bieżących sprawach Warszawy. Z wykształcenia jest ogrodnikiem, ze stopniem doktora. Kolegom z redakcji radził jak dbać o rośliny, zawsze podkreślał, że rośliny „uprawia się”, a nie hoduje.

Zamiłowanie do roślin skłoniło go do założenia bloga kulinarnego. I chodź od zawsze gotował i piekł, przy tym przedsięwzięciu zaczęły powstawać prawdziwe arcydzieła. Na blogu wystawia niezwykle piękne, dopracowane zdjęcia i opisy smakołyków, wśród których nie rzadko pojawiają się dania orientalne. Mariusz niezwykle dba o szczegóły – potrafi całymi tygodniami polować na odpowiednie naczynia, serwetki czy sztućce. Tygodniami poszukiwał starych desek, które miały stanowić tło. Znalazł je – był to płot sąsiada.

23 września, spędził na posiedzeniu sejmowej komisji zdrowia, rozpatrującej projekt dotyczący ochrony zdrowia. Wieczorem poszedł pojeździć na rowerze. Nie wiadomo co stało się potem, został znaleziony nieprzytomny przy swoim rowerze.

Do tej pory nie odzyskał przytomności. Dziś znajduje się w domu, w stanie minimalnej świadomości – oznacza to, że otwiera oczy, uśmiecha się, gdy widzi bliskich, głaszcze swoje koty. Jednak komunikacja z nim nie jest możliwa. System ochrony zdrowia w naszym kraju nie jest mu w stanie pomóc – wymaga on intensywnej rehabilitacji, nie leczenia.

Największym wrogiem Mariusza jest upływający czas – z każdym dniem coraz trudniej będzie mu powrócić do dawnej formy.

Dlatego działajmy, i postarajmy się zebrać jak najwięcej pieniędzy by Mariusz Wachowicz mógł tworzyć swoje kulinarne arcydzieła i pisać świetne artykuły!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>